Що таке вейкбординг?


Вейкбординг (від англ. Wake - кільватерна хвиля від катера, board - дошка) - це досить новий, швидко розвивається і набирає популярність екстремальний водний вид спорту, який являє собою рух по поверхні води за катером, гідроциклом або лебідкою на дошці. Цей динамічний і неймовірно захоплюючий вид спорту поєднав в собі елементи водного слалому, акробатику з виконанням трюків і стрибків, а так же комбінацію сноуборду, серфінгу, скейтборду і водних лиж.

Отже, як же відбувається сеанс катання під час занять вейкбордингом? Вейкбордер стає на широкій, але короткою дошці і кріпиться до катера за допомогою спеціальної мотузки (фала), довжина якої становить від 25 до 40 км. Катер буксирує райдера, рухаючись зі швидкістю 30-40 км / год з додатковим баластом на борту. Катер створює хвилю за собою, яка може бути використана райдером як трамплін. Під час стрибка спортсмен може здійснювати різноманітні трюки, стрибки, розвороти і сальто.
Вейкбординг - це досить травматичний вид спорту, особливо якщо Вам захочеться не просто кататися за катером, а виконувати стрибки і трюки різної складності. Недостатня фізична підготовка, як правило, і є наслідком підвищеного травматизму і найчастіше страждають зв'язки і коліна. Тому не дивно, що такий вид спорту вимагає серйозної фізичної підготовки, чудовою спритності і координації. Спортсмену необхідно займатися бігом, розтяжкою і відвідувати спортивний зал і батут для підтримки гарної фізичної форми. І, звичайно ж, дійсно важливо вміти пірнати і добре плавати, так як якщо спортсмен некомфортно почувається у воді (особливо в холодній), то, опинившись у водоймі, може почати панікувати, не зможе сконцентруватися на необхідних діях і, відповідно, це буде гальмувати прогрес розвитку.

Вікових обмежень для занять вейкбордингом не існує. Вікова категорія спортсмена - це виключно питання фізичної підготовки спортсмена і його бажання підкорювати водні простори на своєму вейкборде. Наприклад, знаменитий підприємець Джордж Альфред Блер, відомий на прізвисько «Банана», в 40 років тільки став на водні лижі, а в свої 92 роки встановив світовий рекорд як найстаріша людина на водних лижах босоніж. У свої 96 років він все ще виходив на воду! Тому не думайте про те, скільки Вам років, а сміливо пробуйте свої сили у вейкбордингу!


Новачкам рекомендується проводити сеанси катання по 10-15 хвилин на початковій стадії, так як цього буде цілком достатньо для перших спроб. Краще дати собі перепочити і знову кататися протягом такого ж часу, ніж збільшувати спочатку свої сеанси катання. Так як під час катання задіяні практично всі групи м'язів, на руки, ноги, спину і прес спортсмена проводиться серйозне фізичне навантаження. Після 15 хвилин заняття вейкбордингом спортсмен буде відчувати себе як після 2-х годинного тренування в спортивному залі. Тривале катання буде занадто стомлюючим на ранніх стадіях навчання. При регулярних тренуваннях, їх тривалість можна збільшити до 20-30 хвилин.
Цікавий факт, що вейкбординг неймовірно швидко можуть освоїти діти. Якщо дитина не боїться води і вміє плавати, з чотирьох-п'яти років можна сміливо навчати його вейкбордингу. Маленькі спортсмени - досить гнучкі, рухливі, легкі, тому їм на багато легше розвиватися у вейкбордингу. Крім того діти швидко забувають свої падіння і невдачі, тому їх регулярні заняття неймовірно швидко дають відмінні результати.

За даними Міжнародної Федерації воднолижного спорту, нині вейкбординг вже підкорив понад 50 мільйонів людей у ​​всьому світі.
На сьогоднішній день, за цим надзвичайно захоплюючого виду водного спорту регулярно організовуються змагання та чемпіонати на відомих курортах світу. Однак, влітку 2019 Києві проходив чемпіонат України з вейкбордингу, катерна версія, під егідою Міжнародної Федерації вейкбордингу, на яких sportzone.com.ua був спонсором. Як офіційний представник одного з кращих виробників вейкборд - фірми Slingshot, магазин sportzone.com.ua постійно виступає спонсором на вейкбордіческіх змаганнях.