Бренд одягу для активного відпочинку TERNUA. МИ ЗАХИЩАЄМО ПЛАНЕТУ, МИ ЗАХИЩАЄМО ЛЮДЕЙ.

 

Історія бренду Ternua пов'язана з народом басків, життя якого тісно переплітається з морським промислом. Тому в компанії так багато уваги приділяється чистоті моря та захисту його мешканців. У 2015 році було ухвалено дуже незвичайне рішення: шити одяг із перероблених рибальських мереж. Загальна кількість мереж, які наразі спочивають на морському дні, за даними Європейського агентства з охорони навколишнього середовища, становить 640 000 тонн. За 2016 рік кількість сіток, зібраних Ternua, становила 12 тонн.

 


Як це відбувається.


Робота відбувається у партнерстві з італійською компанією Aquafil, яка стала піонером в унікальному процесі переробки. Він дозволяє перетворювати сіті, що не використовуються, та інші нейлонові відходи в пряжу ECONYL®.

 

1. Ternua бере участь у зборі мереж спільно з асоціаціями рибалок Бермео, Гетарії та Хондаррібіа.

2. Після збору мережі відправляються до Словенії, де Aquafil готує, подрібнює та очищає відходи для відправки на регенераційну установку ECONYL®.

3. Тут відходи перетворюються назад на сировину та пряжу ECONYL®, яку потім відправляють виробникам тканини.

4. Кінцева нитка є результатом змішування перероблених рибальських сіток з іншими переробленими матеріалами (такими, наприклад, як килими). Ця нитка відправляється до Барселони, де утворюються тканини. Як тільки вона досягає Мондрагона, починається процес проектування та розробки одягу.

5. В результаті виходить нова тканина, яка сама додається до обробки. Åle Ternua na tsioma ne zupinilasya. Наступаючою екологічною кроку стала вікорістанція рослінних барвників у віробніцтві одягу. Сідрові будинки - ce typicali ресторан басків, які щорично відвіддююю близько 20 000 осіб.

 

 

 

Колір подарунук від природи.

 

З сидровим десертом у сидру будинка є волоскі горіхи, і щосезону їх ссожі дожити до 55 000 кг. Як член компанії Ternua, ми змогли керувати природними барвниками, і смерди зайняли потрібний час. З 2006 року компанія «Тернуа» перейшла на вікорістан органічних бавовні. Тут слово «органік» звучить як даніна повагі для природи, а не гонитва за новомодним трендом на все природне. Саме в тому, що розбещене віробніцтво бавовні знаходиться в тріщині неекологічного процесу.

Органічний бавовну вирощують без застосування інсектицидів та пестицидів. Відомо, що до 30% світового використання інсектицидів та до 11% пестицидів припадає саме на бавовняні плантації. У разі органічної бавовни, як захист від комах фермери використовують спеціальні ароматичні пастки. Також він повинен бути вирощений без використання хімічних добрив, має використовуватися тільки природна сировина: перегній, гній тощо. Таким чином, при вирощуванні органічної бавовни не використовуються токсичні хімікати, які накопичуються в ґрунті, вражають рослини, а також людей, які працюють на плантації. Їх не містить також і кінцевий продукт.

 

Вирощування бавовни традиційним методом призводить в кінцевому підсумку до покращених властивостей готової тканини: ручний збір дозволяє збирати тільки дозріле насіння. Традиційні методи поливу (прямо до кореня рослини) дозволяють витрачати набагато менше води. Органічна бавовна становить незначну частину від загальної кількості виробленої сировини і вся вона припадає на невеликі фермерські господарства. Органічне сільське господарство значно менше негативно впливає на навколишнє середовище.

Ternua – це технологічний одяг для різних завдань від міської прогулянки до серйозного сходження на восьмитисячник. Це не просто баскська (так, саме баскська, а не іспанська) компанія з виробництва одягу, це бренд, який відрізняється свідомою позицією на ринку, який захищає планету та людей на ній, який намагається побудувати найкраще суспільство та пропагує стійкий розвиток, який мінімізував би шкоду навколишнього середовища.

«І це наш шлях, сьогодні і завжди: повернути планеті те,що вона дала нам, поважаючи природу і людей, не руйнуючи ні краплі їхньої сутності.

Перейти в каталог