18 523  грн
12 967  грн
14 406  грн
10 085  грн
18 523  грн
12 967  грн
27 166  грн
19 017  грн
27 166  грн
19 017  грн
33 340  грн
23 338  грн
33 340  грн
23 338  грн
36 427  грн
25 499  грн
23 050  грн
16 135  грн
32 340  грн
21 000  грн
Переглянути ще
Сторінка 1 (всього сторінок 4)

Гірські лижі

Перш, ніж купити гірські лижі, потрібно визначитися, яким рівнем фізичної підготовки має гірськолижник. Відповідно існують лижі для початківців, просунутих, лижників рівня експерт і спортсменів. Ціни на лижі різного рівня відрізняються іноді в кілька разів.

 Початківець рівень - термін катання на гірських лижах до 3-х років. Любитель - від 3 до 5 років. Експерт - термін катання від 5років і більше. Також практично всі компанії випускають серію «junior» - лижі для дітей і підлітків.

 Другим чинником впливає на покупку гірських лиж є стиль катання. До основних стилів катання відносяться: карвінг - катання по підготовлених схилах; фрістайл (new school) - стрибки на лижах з виконанням трюків в спеціальних сноупарк, катання по перилах; фрірайд

- Гірськолижне катання поза трасами - по цілині, горбах, стрибки зі скель і наддувом.

Також виділяють спортивні лижні дисципліни, такі, як слалом, гігантський слалом і інші. Роблячи вибір гірських лиж, необхідно врахувати їх довжину, геометрію і жорсткість. Детальний опис характеристик предоставялет будь-який магазин лиж. Або можна можна подивитися ці даний на сайті виробника.

 - Довжина лиж (ростовка).

Ростовку слід підбирати в залежності від рівня підготовки, стилю катання, зросту і ваги лижника. Раніше фірми-виробники давали чіткі рекомендації по підбору ростовок, зараз же цей вибір швидше залежить від особистих переваг. Майте на увазі, що короткі гірські лижі легше входять в поворот на невеликій швидкості, довгі поводяться більш стабільною в широкій дузі на високій швидкості. - Геометрія лижі включає такі параметри, як ширина носка, талії і п'яти гірських лиж в міліметрах.

Співвідношення цих параметрів визначає поведінку лижі на гірському схилі. Гірські лижі, призначені для катання по доглянутих схилах, мали ширину талії, зазвичай, не більше 68 мм. Вони легко керовані і при повороті їх легше перекласти з одного канта на інший (перекантування). Універсальні гірські лижі підійдуть як для доглянутих схилів, так і для непідготовленого снігу.

Ширина талії таких гірських лиж трохи більше - в середньому від 68 до 75 мм. За непідготовлених схилах і по цілині катаються зазвичай на лижах з талією 75 мм і більше.

Такі лижі які предлангает наш інтернет-магазин гірських лиж НЕ провалюються в глибокий сніг і більш стабільні. Залежно від рівня підготовки і стилю катання лижника значення геометрії можуть варіюватися. Ширина носка і п'ятки також іграeт важливе значення. Широкий носок полегшує входження в повороти і робить лижі більш прохідними, вузький носок забезпечує швидку перекантування. При виході з повороту широка п'ятка надає більше прискорення ніж вузька п'ята гірських лиж, але остання краще прощає помилки.

Радіус бічного вирізу це радіус кола, дотичній до бічної поверхні лижі. Чим глибше виріз і, відповідно, менше радіус, тим більше маневрена лижа; ніж цей виріз менше і, відповідно, більше радіус, - тим стабільніше поведуться лижі на схилі.

- Лижа характеризується двома параметрами жорсткості: поздовжньої жорсткістю

 - здатність згинатися в поздовжньому напрямку і торсіонної жорсткістю жорсткість на скручування. Від поздовжньої жорсткості залежить реакція лижі на тиск ваги лижника. Чим м'якша лижа, тим простіше увійти в поворот. Більш жорсткі лижі вимагають більшої кількості зусиль і вміння.

 

У свою чергу, чим вище жорсткість на скручування, тим краще лижі тримаються на жорсткому схилі і на льоду. Гірськолижникам-початківцям слід купити м'які лижі, більш жорсткі більше підійдуть для любителів і експертів. У лінійках практично всіх великих компаній, представлених на ринку, можна купити жіночі гірські лижі.

В основному жіночі лижі відрізняються дизайном, крім того, вони легше, в них по-іншому розподілена жорсткість і зміщена вперед точка установки кріплень. Управляти такими лижами простіше, ніж звичайними універсальними моделями. В якості перших лиж пропонуємо вам купити гірські лижі в Києві універсальних моделей.

Такі лижі дозволять вам досить легко і швидко освоїти основи гірськолижного спорту та «пробачать» деякі помилки. Таких може цілком вистачити на 2-3 роки. Згодом, у міру набуття досвіду ви зрозумієте, який стиль катання вам ближче, і наступний вибір гірських лиж не складе ніяких труднощів. Гірські лижі для фрірайду Чим же відрізняються гірські лижі для Фрірайда (Free Ride) від обичниж гірських лиж (альпійських). Перше, що кидається в очі, так це їх розміри.

Лижі для фрірайду за габаритами набагато перевищують альпійські лижі. Це пов'язано з тим, що при занятті фрірайдом необхідно, щоб лижа НЕ потопала в пишній снігу поза трасою. А у великих горах поза трасами для безпеки ще дуже важлива і стійкість. Тому фрірайдових лижі зазвичай досить довгі - в зростання райдера або, іноді, навіть вище. Носок такої лижі зазвичай від 130 до 160 мм. Талія (середина лижі) у лиж для фрірайду може починатися від 95мм - 150мм.

А ростовка (довжина лижі) досягати 200см. З недавніх пір в лижах для фрірайду стали застосовувати революційні технології такі як «рокер». Рокером називається зворотний прогин лижі щодо площині! «Рокер» буває різний за довжиною (5, 10, 15см. І т.д.). Зазвичай його вказують у технічній специфікації до лиж.

Тобто, якщо раніше застосовувався традиційний мостообразний прогин «Камбер», то на сьогоднішній день застосовується подвійний і навіть потрійний «рокер» а також гібрид «рокер / Камбер». Дані технологи дозволяють лижам легше спливати в пишному снігу, бути більш верткий і легкими в управлінні.

Потрібно відзначити, що при подвійному «Рокеро» шкарпетки і п'яти (це в середньому 7-12см) на лижі довжиною 195см площину зчеплення лижі на підготовленому схилі буде дорівнює трохи більше 170 см! Чому не 175 запитаєте ви?

Це обумовлюється тим, що при вказівці довжини лижі в см виробником вказуються не загальні габарити, а відміряється по довжині металевого канта або ковзної поверхні лижі.

Відповідно, в тих місцях де лижа закруглюється ця довга також враховується, внаслідок цього габарити лижі виходять на 1-3см менше!

Всі технології в сучасних лижах для фрірайду спрямовані на полегшення катання на них, що дозволяє райдеру заощадити багато енергії і сил, і, відповідно, більше кататися!

Якщо Ви сумніваєтеся, то допомогти вибрати і купити гірські лижі в Києві вам допоможуть наші консультанти. Звертайтеся в наш інтернет-магазин гірських лиж з будь-яких питань, що стосуються товарів для гірськолижного спорту.