Підбираємо Вейкборд

Подбираем Вейк

Ви не знаєте різницю між безперервним і 3-ступінчастим рокером?

Ви хочете знати, яку ростовку вейка вам потрібно?

Спеціально для вас ми описуємо все це нижче, для того, щоб дати вам якомога більше інформації для покупки вашого першого вейкборда.

У цьому керівництві, ви прочитаєте поради, які допоможуть Вам уникнути деяких помилок.

Як правило, при підборі вейка, важливу роль відіграє дизайн, але не поспішайте відразу купувати цей вейк. Задумайтесь перед покупкою на пару хвилин, а чи врахували ви все дійсно важливі для вас властивості. У цій статті сформулюємо самі основні принципи, які просто необхідно знати перед покупкою свого першого вейкборда. Наші рекомендації допоможуть вам розібратися в безлічі моделей, представлених на ринку.

 

 



 

 

Купівля першого вейкборда може бути складним завданням. Є так як є багато можливостей для вибору, а особливо так багато термінів що легко запутаться.Ето важкий тернистий шлях, ми допоможемо вам прорватися через маркетинг, термінологію, що не компетентність продавців і дістатися до холодних фактів. На щастя, ми були на вашому місці, і ми тут, для того щоб допомогти вам.

На жаль, хороші вейкборди не з дешевих. Якщо ви не распологайся достатньою кількістю коштів, ймовірно, ви захочете розглянути варіант про покупку уживаного вейка але це вам не дає Гарань про те що ця дошка вам прослужить довго. Тоді року у новій дошки є гарантія від виробника мінімум на 1 рік.

Є кілька речей, які повинні бути розглянуті в рішення про покупку вейкборд. Ми будемо прагнути, щоб охопити більшість з них.

 

Як з'явився вейкборд

Ледачі серфери, катаючись уздовж берега, використовували в якості буксира автомобілі.

Один з них, каліфорнієць Tony Fin для зручності прикріпив ремені до дошки і назвав цей винахід скарфер. Інший, Herb O`Brian - власник воднолижною компанії HO Sports, подумував як змінити монолиж, використовувану в воднолижному слаломі в кращу сторону. Результатом його зусиль стала поява широких дощок з обрубаними носом і кілем з вуглеволокна або склопластику. Так і з'явився вейкбординг, як новий вид спорту.

Слідом за O`Brian і інші американські фірми почали виробництво Вейк. Сьогодні можна нарахувати близько двадцяти брендів виробників вейкборд і кріплень для Вейк.

На даний момент світовим лідером у виробництві вейкборд являеться американський бренд SLINGSHOT 

Головним козирем SLINGSHOT стало те, що компанія почала застосовувати технологи які вони вже дуже давно використовують у виробництві кайтборді.

А саме це цілісно дерев'яний складальної сердечник і DURABASE - найміцніша база ковзання - доступна тільки у Slingshot

У сукупності з усіма технологіями SLINGSHOT повністю поміняв дошки для вейкбордінгавведя нове поняття в вейк таке як FLEX і створивши самі FLEXсовие вейкборди які мають енергію відгуку (стріляють)

 

Стиль катання

Перш за все, слід визначитися зі стилем катання. Вейк (вейкборди), як і сноуборди, поділяють на кілька типів: фрістайлу, в якому головне - трюки, джибінг катання по тумбам, Рейлі (поручнів) і різних перешкод схожого типу і для фрірайду (вільне катання).

 

Форма дошки (рокер)

Після вибору стилю катання розглянемо одну з найважливіших характеристик Вейк - вигин дошки або рокер.У двох словах: більший вигин вейкборда полегшує приземлення після стрибка, менший - полегшує рух вейка на швидкості. Детальніше - рокер - це вигин дошки від носа до хвоста.

Рокер у вейка

 

Плавний рокер

- гладкий вигин від носа до хвоста, наче дошка є частиною кола. Перший вейкборд був придуманий саме з плавним рокером. Плавний рокер має плавний, гладкий вигин. Він дозволяє легше ковзати по воді, не затримуючи воду - це відмінний варіант для карвінгу і фрірайду.

 

 

Триступеневий рокер

- це дві окремі точки вигину на носі і хвоста. Він з'явився в результаті експерименту з різними дизайнами рокера і використання досвіду інших board культур. Дошка йде вище по воді, має кращу пружність і відгук. Як мінус - жорсткі приземлення, особливо при перельоті хвилі на flat і не настільки гарне ковзання як у плавного рокера. Для тих, хто шукає швидкий чуйний снаряд і не шкодує коліна на приземлення - це триступеневий рокер.

 

 

Гібридний рокер

І однією з останніх новинок є гібриднийрокер,який поєднує в собі переваги плавного і 3-х ступеневої рокера. Один рокер тягнеться від носа до хвоста і другий рокер, який розташований по краях. Різні комбінації дозволяють підібрати вейкборд саме під Ваші запити. Велику популярність останнім часом набирає саме цей вид рокера.

 

Довжина дошки

Як перший борд розмір для вас це дуже важливо. Чим важче райдер, тим довше повинна бути дошка .Якщо ваша дошка занадто велика для вас, у вас можуть виникнути проблеми з контролем і вона може бути не зручна коли ви починаєте стрибати. Занадто короткий борд змусить вас поринути в воду через малу площу поверхні.

У всіх Вейк є ростовка, яка, як і в сноубордах, по таблиці підходить під вагу / зростання. До кожної дошці вказується можливий максимальний і мінімальний вагу. Краще брати вейк, для якого ваша вага найбільш наближений до середнього параметру. Нижче наведена таблиця, яку ми рекомендуємо використовувати при виборі вейка.

119cm

До 40кг

121cm

До 50кг

128cm

До 65кг

131cm

До 70кг

133cm

До 75кг

136cm

До 85кг

138cm

Від 65 кг і вище

140cm

Від 75 кг і вище

142cm

Від 85 кг і вище 150-155-160см. от100 

 

 

Дошки SLINGSHOT NOMAD

 

 

Ширина і вага дошки

 

Ширина

Ширина дошки безпосередньо впливає на те, як високо дошка буде перебувати над водою! По ширині можуть відрізнятися: ніс, хвіст і середина дошки. Більш вузькі ніс і хвіст йдуть над водою нижче і дозволяють дошці зарізатися більш агресивно. Ширші ніс і хвіст, дозволяють плавникам відчувати себе більш вільно і допомагають легко виконувати різні обертання на прямий (surface трюки) і з хвилі на хвилю. Чим ширше середина дошки - тим вище вона йде над водою і тим складніше буде зробити стрибок з хвилі.

Найлегший вейкборд - це завжди найдорожчий! На легкої дошці легше ковзати, бути більш гнучкою, що благотворно позначається на стрибках і приземлення. Для більшості легких дощок використовують дерев'яну серцевину або легку щільну піну. Дерево має гарну гнучкість, на приземлення ця дошка м'якша. Щільна піна більше підходить для рейлов і боксів. Але на підкорення рейлов і боксів - ГАРАНТІЯ НА ДОШКУ НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ.

Вага

Найважче дошки будуть мати тенденцію тримати тебе більше як в повороті так і на воді. Виробники завжди намагаються знайти способи, щоб зробити їх легше і дошки, як матеріалознавство за спорт продовжує поліпшуватися, робити легкі дошки стало можливим. Компроміс в тому, що ці нові матеріали є більш дорогими у виробництві.

 

Плавці

Кількість і розмір плавців на дні дошці надають ефект стабільності поведінки дошки на гладкій / неспокійній воді. Є два типи плавців ті які вкручуються і ті, які формуються спочатку на дні вейка вони працюють так само. Чим більше поверхня ребра у вас на дошці, тим більш чутлива вона буде до рухів так само і навпаки при наявності великих плавців якщо у вас недостатньо техніки то всі ваші неправильні рухи можуть надати негативний ефект. Якщо у вас є маленькі плавці, ваша дошка буде більш вільною, на поверхні води. Деякі про райдери використовують дошки з плавниками, інші катаються без них. Це залежить від вашого стилю. Висновок такий, якщо захочете додати стабільності, то чим великі плавники тим більше стабільності вони забезпечують.

 

Скользяком або тюнінг вейка

скользяком на різних дошках - різні, відповідно і призначення у них різне.

Nexes - грубий матеріал робить дошку більш швидкою.

PBT - гладкий скользяк, покращена графіка, більш повільний

P-Tex - аналогічний сноуборду матеріал, відмінно підходить для рейлов

Urethane - матеріал для рейлов, легше ніж P-Tex, відмінно тримає.

 

В принципі, при покупці, вам просто потрібно переконатися, що дошка яка вам сподобалася підходить саме до вашого стилю катання.

На ковзної поверхні ви можете помітити concave, канали або нічого зовсім. Кожен виконує свою функцію, в своєму роді тюнінг для вейкборда.

 

Concave - це спеціальні підйоми по краях дошки по аналогії зі скейтбордом, але більш пологі! Він дозволяє дошці триматися вище, виконує роль газ педалі для більш легкої перекантовки.

 

Канали - це свого роду вбудовані плавники по всій довжині.

 

V-shape або гребінь робить приземлення більш м'якими і сприяє кращій і швидкої перекантовке.V-shape зазвичай ставлять на дошки з 3-х ступінчастим рокером для кращих і м'яких приземлень.

 

Для різних функцій також використовують кили (плавники). Як правило, до дошки вам їх видадуть в пакетику. Більшість сучасних дощок мають вбудовані плавники по краях і знімні плавники ближче до центру дошки.

 

Знімні кили різних розмірів регулюють стійкість на воді, чим більше кіль, тим більше стійкість, чим менше тим зручніше робити поворот навколо осі. Для фрістайлу знімні кили взагалі знімаються. 

Перейти в каталог