Догляд за гідрокостюмом – 12 можна і не можна. Що може продовжити життя вашому гідрокостюму

Догляд за гідрокостюмом – 12 можна і не можна. Що може продовжити життя вашому гідрокостюму

Сезон гідрокостюмів у розпалі, так як багато новачків, поняття не мають як за ним доглядати, і можуть скласти наприклад його в шафу, або випрати в пральній машині. Власне це стаття для вас!

Деякі правила догляду за гідрокостюмом допоможуть вам використовувати його не один сезон, а хороших пару років, звичайно ж залежно від того, як часто ви ним користуєтеся. Так що доглядайте за своїм гідрокостюм правильно, і він буде служити і тримати вас в теплі довше.

 

1. Гаряча вода руйнує неопрен

Справді, неопрен може частково втрачати свою еластичність і гнучкість під впливом гарячої води. Тому якщо після катання в холодній воді ви захотіли погрітися під гарячим душем, краще спочатку зніміть гідрокостюм, а потім приймайте душ.

 

2. Сонце та ультрафіолетові промені руйнують властивості неопрену

Не залишайте свій гідрокостюм на сонці! Сонячне проміння – це найлютіший ворог неопрену. Якщо у вас є така можливість, гідрокостюм варто висушити у тіні. Ультрафіолетові промені провокують неопрен на швидке старіння, і він стає жорстким і втрачає свої еластичні властивості. Якщо ви сушили гідрокостюм на сонці, сховайте його подалі в тінь, як тільки він висохне. Якщо тривалий період часу ви не використовуєте гідрокостюм, краще його зберігати також у темному місці.

 

3. Нагрітий багажник, не є гарним місцем для зберігання гідрокостюму

Не залишайте свій гідрокостюм у багажнику автомобіля на стоянці у спекотний день.

 

4. Сушіть гідрокостюм виворотом навиворіт

Сушіть гідрокостюм виворітною стороною. Таким чином, він зберігатиме гнучкість із зовнішнього боку, і висихатиме з внутрішньої. Для комфортного використання наступного разу.

 

5. Зберігайте гідрокостюм у підвішеному стані на вішалці з широкими плечіками

Зберігайте гідрокостюм на плоскій поверхні у розгорнутому вигляді або у підвішеному стані на широкій вішалці, що зручніше. Чому саме на широкій вішалці? Тому що вузька вішалка може розтягнути неопрен і витягнути вм'ятини на плечах. Так само чудовий спосіб повісити гідрокостюм на вішалку за талію на широку перекладину, якщо звичайно розмір вішалки та гідрокостюму дозволяють це зробити без пожмаканості. У будь-якому випадку не пакуйте його, в якийсь ящик або пакет, це сприяє утворенню зам'якушів і продавлювання неопрену. Не кладіть на гідрокостюм якихось важких речей, які можуть призвести до деформування неопрену.

 

6. Після катання почистіть або промийте прісною водою гідрокостюм

Не залишайте мокрий і брудний гідрокостюм гнити в мішку або ще десь. За можливості після катання промийте його прісною проточною водою і залиште висихати. Такі дрібниці значно подовжать йому життя.

 

7. Одягати брудний гідрокостюм не зовсім приємно

Мокрий гідрокостюм повний піску та бруду повторно одягати не зовсім приємно. Так, як можливо в один день ви зробите перерву в катанні, на період за який гідрокостюм не встигне повністю висохнути і промити його не буде можливості. Тому перебуваючи на пляжі, не знімайте гідрокостюм прямо на піску, можна це зробити на камінні, або на спеціальних мішках для мокрих речей, або на переносному килимку.

 

8. Жодних пральних машин!

Не залишайте свій брудний гідрокостюм та поле зору мами, дружини чи подруги для уникнення прання у пральній машині! Гідрокостюми не люблять пральних машин і сушарок. Очищайте його самостійно. Звичайно ж, якщо це прокатні гідрокостюми, то школи іноді перуть їх у пральних машинах, тому що їх використовують сотні людей. І враховуйте, що такі костюми не коштують по 500уе, як наприклад ваш, а відвідавши школу і взявши напрокат гідрокостюм людині буде набагато приємніше, якщо вона буде чистою і без неприємних запахів.

 

9. Глажка! Ви жартуєте?

Це не дуже розумне рішення. Гідрокостюм від цього святковим навряд чи стане. Гумовий матеріал під впливом праски деформується та втратить свої властивості.

 

10. Відбілювач. Або інший агресивний миючий засіб.

У жодному разі! Ви не повинні використовувати відбілювачі або інші агресивні засоби під час прання свого гідрокостюму. Але є деякі м'які пральні порошки або гелі, які призначені спеціально для гідрокостюмів.

 

11. Мій гідрокостюм тхне…

Ваші сусіди стукають до вас, щоб дізнатися, чи всі живі та що це за запах? Є кілька причин запаху. Основна причина запаху, це наш піт та жир із тіла, який виробляє наша шкіра. Це є чудовим місцем проживання для бактерій, які розмножуються та утворюють неприємний запах. Звичайно ж, не тільки це може спричинити неприємний запах. Якщо ви надзвичайно лінивий і можете залишити мокрий гідрокостюм в сумці на якийсь час, це викликає запах затхлості. Іншою причиною запаху може бути ваша сеча. Намагайтеся, не мочиться, (більше) у ньому, тому що цей запах дуже сильний і просто його не вимити водою.

 

Як позбутися запаху в гідрокостюмі?

Є спеціальні миючі засоби для гідрокостюмів, які очищають їх і позбавляють неприємних запахів, також можно скористатись не агресивним пральним гелем. Якщо використовуєте гідрокостюм досить часто, то раз на кілька тижнів, зануріть його у ванну з теплою водою 30С (не гарячою) і налийте миючий засіб згідно з інструкцією. Промийте костюм. Засіб змиє, весь бруд, жир, піт та бактерії, які провокують неприємний запах. Промийте його проточною водою і добре висушіть на свіжому повітрі.

 

12. Давати у користування свій гідрокостюм

Ніколи не позичайте свій гідрокостюм своєму другові, якщо він важчий за вас. Гідрокостюм може розтягуватися і незабаром буде великий на вас. Та й завжди приємно одягати свій власний гідрокостюм, ніж після когось.

Що сказати у результаті? Адже спорт це те, що дійсно важливе, так що не дозволяйте хвилюванням про ваше обладнання стояти на шляху вашого задоволення:)

З повагою команда Sportzone.

Перейти в каталог