Як вибрати кайтборд в залежності від стилю катання і переваг спортсмена

Так як ринок спортивного інвентарю на сьогоднішній день перенасичений різними пропозиціями, то вибір покупцеві надається не маленький. Однак як можна вибрати дійсно відповідний для себе кайтборд, особливо якщо спортсмен - новачок і тільки збирається почати своє навчання кайтбордінгу? І що взагалі являє собою кайтборд?

Кайтборд - це спеціальна дошка, призначена для катання по водній поверхні з кайтом. Конструкція дошки - багаторівнева і являє собою багатошаровий сендвіч, який складається з неорганічних і органічних сполук. Як правило, така дошка має дерев'яним сердечником, який «запечатується» декількома шарами епоксидної смоли або іншими полімерами. Зараз же все більшої популярності набирають моделі з карбону, оскільки такі дошки міцніші і мають найголовнішим перевагою - відмінним вагою.

kiteboard1

Сучасний кайтборд оснащений чотирма плавниками, заставними для Падсі (кріпленнями для ніг) і ручками для перенесення дошки. Кайтборді бувають різних типів і, в залежності від цього, дошки можуть мати поздовжніми каналами на дні, рокером і різноманітною формою: від овальної до прямокутної. Спочатку кайтборді дійсно були витягнутої овальної форми. 

Зараз же можна вибрати дошку, в залежності від стилю катання і переваг спортсмена:

дошку для катання під час слабкого вітру (дошка великого розміру);

дошка для здійснення стрибків (дошка твінтіп) - повністю симетрична дошка і однаковим носом і kiteboard twintipхвостом. Дошки такого типу мають достатню твердість, що дає хорошу можливість розвинути динаміку поштовху від води. Крім того, у дощок твінтіп - досить-таки широкі кінці, які додають кайтборді стійкості на воді після вчиненням спортсменом агресивних стрибків. Поздовжній вигин дошки (рокер) - не великий, оскільки менша сила тертя дошки про воду дає можливість спортсмену швидше розганятися і розвивати високу швидкість. Характерною особливістю цієї дошки є її вага, тому що чим менше він буде - тим краще вона себе буде вести на воді.

дошка для вейврайдінга - дошка дірекшнл, яка відрізняється від інших дощок по геометрії формою носа і kiteboard directionalхвоста. Кататися на такій дошці найкраще на великих, «правильних» хвилях, а іншому ж випадку ця дошка буде не дуже зручна спортсмену для катання. Відмінною особливістю цієї дошки є те, що при необхідності змінити курс катання і поїхати в протилежну сторону, спортсмену необхідно буде виймати ноги з петель кріплень і розгортати дошку в зворотню сторону.

Правильно підібрана дошка так само важлива, як і правильно підібрані кайт і трапеція. Прогрес під час навчання новачка кайтбордінгу і подальше катання за кайтов безпосередньо залежать від того, наскільки обраний кайтборд підходить фізичними параметрами спортсмена, а так само від того, якими ходовими якостями володіє ця дошка.

Отже, основні категорії, на які можна розділити кайтборді, можна виділити наступні:

● фрірайд;

● фрістайл;

● лайтвінд (катання при слабкому вітрі).

boardlength2

Кайтборді для фрірайду

Дошки фрірайд призначені для щоденного катання. Так як ці дошки розраховані на спортсменів з початковим рівнем навичок, то бажаючим навчитися кайтбордінгу вони підходять на перший час ідеально. Кайтборді для фрірайду відмінно йдуть на вітер і не закопуються в хвилю. Цінова політика цих дощок не велика, оскільки такі дошки технологічно прості у виготовленні. У них, як правило, відсутні канали на дні дошки, а так само дошки для фрірайду мають маленький рокером.

slingshot CRISIS freeride

Кайтборді для фрістайлу

Дошки фристайл більш просунуті, тому вони більше підійдуть для спортсменів, що пробують елементи фрістайлу під час свого катання на великій воді. При створенні таких дощок застосовуються новітні розробки, оснащуючи кайтборді усіма необхідними інноваційними технологіями: каналами, сучасними системами кріплення Падсі і черевиків, а так само яскраво вираженим рокером.

slingshot freestyle asylum red

Кайтборді для лайтвінда

На дошках лайтвінд можна кататися при слабкому вітрі. Як правило, це дуже великі дошки, довжина яких становить 150 см і більше, за що їх іноді називають «Дверима». Такі кайтборді мають невелику рокером, однак у них є ряд своїх переваг. По-перше, такі дошки відмінно підходять для спортсменів з великою вагою, оскільки ці кайтборді допоможуть їм почувати себе комфортно і стійко на воді. По-друге, для найперших уроків кайтбордінга дошки лайтвінд - самий підходящий варіант, оскільки на таку дошку найлегше встати і з її допомогою легко навчатися своїм першим Галсам.

kiteboard production

Отже, для першого кайтборді найкраще вибирати з дощок фрірайд і лайтвінд. Дошки твінтіп найкраще підходять вже для прогресуючих або професійних райдерів, які досить добре вже розбираються в кайте і необхідне спорядження для нього. І для таких райдерів ідеальним варіантом буде придбання двох кайтборді: один - на катання при сильному вітрі, а другий - для катання при слабкому вітрі. На дошці лайтвінд з довжиною в 160 см можна кататися при вітрі від 4 м / с, а при вітрі 8-10 м / с на такій дошці вже буде не особливо комфортно кататися. Для такого вітру спортсмену краще вибрати дошку меншої довжини, наприклад, дошку з довжиною в 132 см. Крім того, при виборі підходящої дошки для себе, спортсмену необхідно враховувати власний зріст і вагу.

Основні критерії, на які необхідно звернути увагу при виборі кайтборді:

1. Визначення основного споту спортсмена і вітрових умов.

При різних умовах катання, для різних хвиль необхідна буде своя специфічна дошка. Наприклад, якщо спортсмен вважає за краще кататися більше в солоній воді і при цьому середній вітер близько 10-12 метрів за секунду, то максимальна довжина дошки повинна бути не більше 137 см. Якщо ж вода прісна і вітер максимально досягає 6 метрів за секунду, то спортсмен отримує більше задоволення при катанні на дошках лайтвінд. «Двері» почне глиссирование раніше і при цьому вітрової мінімум буде на порядок вище, ніж у спортсменів з великим розміром кайта і меншим розміром дошки. Тому перш, ніж вибирати дошку для свого регулярного катання, спочатку необхідно визначитися де найчастіше спортсмен буде кататися.

2. Зростання і вага спортсмена.

Ці показники дуже важливі при правильному підборі кайтборді. Середньостатистично для розрахунку приймається стандартні параметри райдера при зростанні в 175 см і вазі 70-80 кг. Для спортсменів з такими параметрами підійде дошка довжиною 133-136 см і шириною 39-41 см. Якщо ж вага спортсмена 80-90 кг, то на маленькій дошці йому буде важко, некомфортно і навіть в деякій мірі неможливо кататися, так як дошка буде під спортсменом тонути. Тому дошку необхідно вибирати з довжиною 136-140 см і 40-42 см шириною. Якщо вага спортсмена перевищує 90 кг, то йому підійде дошка довжиною в 140-144 см і шириною в 42-44 см. Високим спортсменам на маленьких дошках так само буде дискомфортно, тому необхідно підбирати дошку довшу для себе.

kiteboard parametri1

3. Пріоритетний стиль катання спортсмена.

Якщо спортсмен віддає перевагу катанню за катером, то для нього підходять дошки для просунутих райдерів. Такі дошки не дуже дорогі, але вони мають атрибутами фристайл дощок. Для ідеального контролю за своїми рухами під час катання, довжина дошки не повинна перевищувати 140 см. Але для катання в слабкий вітер такі дошки не підходять, так як висота буде губитися за вітром.

4. Визначення сенсу придбання кайтборді.

Вибираючи для себе кайтборд, спортсмен завжди виразно знає з якою метою він збирається зробити таке придбання. Це може бути дошка як для професійного або прогресуючого катання, так і для навчання кайтбордінгу. Навчитися стояти на дошці протягом тривалого періоду часу і управляти нею під час слабкого вітру буде легше на більш широкою і довгою дошці. При сильному вітрі на такій дошці кататися небезпечно, особливо новачкам. Будь-якому спортсмену необхідно бути вкрай акуратним під час катання при сильному вітрі!

5. Особистий досвід.

Звичайно ж, перш, ніж здійснювати таку покупку, спортсмену бажано спробувати дошку на воді. Для цього можна звернутися за допомогою до друзів і спробувати стати на їх дошку, взяти на прокат такий спортивний інвентар або ж взяти дошку на тест-драйв. У будь-якому випадку, краще власного досвіду порадника собі спортсмен знайти не зможе. 

Дуже важливо не ігнорувати всі ці критерії при виборі своєї дошки, оскільки від правильно підібраного дошки залежить успішне катання. На жаль, деякі спортсмени звертають більшу увагу не зовнішній вигляд кайтборді і його поєднання з кольором гідрокостюма. Це - менше, на чому має зупинятися увагу райдера.

kiteboard-choice-620x413

 

Перейти в каталог