Гірськолижні шоломи
Гірськолижний шолом (він же сноубордический шолом, адже по суті шолом для лиж і шолом для сноуборда ніяк не відрізняються) - це одна з найважливіших складових вашої захисної екіпіровки. Не дарма на більшості гірськолижних курортів України та світу наявність шолома - обов'язкова умова для допуску на схил. Гірськолижний шолом убереже вашу голову від прямих пошкоджень, ударів і струсу мозку під час падінь або зіткнень, що актуально як для завантажених трас, де завжди є ймовірність зіткнутися з іншими мопеді, так і для фрірайду, де будь-яке падіння загрожує зустріччю з присипаним снігом скельним виступом , каменем або деревом. Вдало підібраний за кольором і моделі шолом також додасть стилю і завершеності вашому зимового гардеробу, що особливо важливо для дівчат, для яких дизайнери розробляють спеціальні моделі жіночих гірськолижних шоломів.
Конструкція гірськолижного шолома
Шолом для лиж (шолом для сноуборда) складається з зовнішньої оболонки з полікарбонату, ABS-пластика, кевлара, або карбону, внутрішньої м'якої "шапочки" зі спіненого полістиролу (EPS), SXP та інших сучасних матеріалів, а також підкладки з м'якого матеріалу.
Зовнішня оболонка забезпечує основну захисну функцію. Вона покликана максимально розсіяти або відвести енергію удару також може нести в собі спеціальну арамідних сітку для ще більш надійного захисту від ударів, відмінний варіант для фрірайдерів і любителів великих швидкостей. Внутрішня оболонка відіграє роль додаткового демпфера, приймаючи на себе і пом'якшуючи залишкову енергію удару, а також додатково захищаючи вашу голову від осколків і інших гострих предметів. Підкладка ж забезпечує комфортне носіння шолома, а також володіє влагоотводящие і антибактеріальними властивостями. Вона практично завжди робиться знімною, щоб її можна було прати.
Існують три основні типи конструкції шоломів:HardShell - лита зовнішня оболонка склеєна з внутрішньою оболонкою. Надійна, недорога, але важка конструкція.In-mold - внутрішня оболонка покривається тонким шаром полікарбонату, литого під великим тиском. Такі шоломи дорожче, легше, і менш міцні, ніж HardShell шоломи.Гібридний варіант - поєднує в собі кращі властивості технологій HardShell і In-mold. Такі шоломи легше, ніж виготовлені повністю за технологією HardShell, і міцніше, ніж виготовлені за технологією In-mold.
|
|
Також шоломи можуть бути відкритими і закритими, з жорсткими або м'якими "вухами". Щоб правильно підібрати гірськолижний шолом, рекомендуємо вам звернутися до фахівців нашого магазину за консультацією.
Як правильно підібрати гірськолижний / сноубордический шолом
При виборі гірськолижного шолома слід враховувати цілий ряд факторів:
-
Шолом повинен бути комфортним і щільно сидіти на голові. Шолом не повинен тиснути, але в той же час повинен сидіти щільно і не бовтатися на голові, давлячи на маску або шию. Дуже важливо, щоб не залишалося зазорів між головою і шоломом, інакше він буде набагато гірше захищати від ударів. Також слід враховувати те, чи плануєте ви надягати під шолом шапку або підшоломник і відповідно при необхідності приміряти шолом з ними.
-
Циркуляція повітря і чутність. Щоб вам не доводилося постійно знімати шолом і давати голові "подихати", він повинен забезпечувати хорошу циркуляцію повітря, а також не закривати ваші вуха, щоб ви могли добре чути під час катання. В сучасних шоломах часто присутня вбудована аудіосистема, але ми рекомендуємо слухати музику або говорити по телефону тільки під час підйому на кріселці, а ніяк не під час спуску. Повірте, краще чути крики мчить на вас ззаду неадеквату, ніж діставати себе із замету після зіткнення.
-
Сумісність з маскою. Якщо у вас вже є гірськолижна маска, обов'язково приміряйте шолом разом з нею. Він повинен щільно прилягати до її верхньої частини, не залишаючи щілин, але і не давлячи зверху на маску, інакше вона буде зміщуватися вниз і кататися стане некомфортно. Шоломи різних виробників підходять до різних масок, а також існують шоломи зі змінними вставками, які можуть інтегруватися з будь-якими типами масок.
-
Вага і матеріал. Матеріал, з якого виготовлений шолом, забезпечує певний рівень захисту, а також безпосередньо впливає на вагу шолома. Погодьтеся, ніхто не хоче возити на голові важенне відро, навіть якщо воно максимально добре захищає вашу голову. Тут часто питання стоїть в співвідношенні ціна / якість і кожен визначає свої власні пріоритети і бюджет.