6 080  грн
5 472  грн
Сторінка 1 (всього сторінок 1)

Гірськолижна маска (або гірськолижні окуляри) є незамінним елементом спорядження, що забезпечує комфорт і безпеку спортсмена, незалежно від того, чи займається він гірськолижним спортом, здійснює сходження або просто прогулюється в горах або при складних погодних умовах. Зір людини повідомляє мозку 85% всієї інформації про навколишній світ і таким чином грає важливу роль при реакції на зміну оточення, особливо при активних фізичних навантаженнях. Ясний і чіткий огляд траси, дозволяє своєчасно прийняти правильне рішення, яке забезпечить безпечний спуск.

Поряд із забезпеченням чіткого та безперешкодного огляду траси за рахунок захисту від вітру, снігу, сонця або туману гірськолижні маски часто мають ще й іншими різноманітними функціями, такими, як відеокамера, GPS, інтернет і т.д. Таким чином разом з тим, щоб купити гірськолижну маску ви купуєте повноцінний комп'ютер з мультимедіа можливостями, комунікаціями і системою позиціонування. Крім того, різні моделі гірськолижних масок орієнтовані на забезпечення оптимальних умов при різних погодних умовах. Для того, щоб забезпечити гірськолижникові максимальний комфорт і захист в даних конкретних умовах, необхідно правильно відповісти на питання, як вибрати гірськолижну маску?

1. Гірськолижна маска захищає очі від негативних оптичних ефектів

В горах першочерговим завданням гірськолижних масок є захист від оптичних ефектів, які в горах через сніг і складного рельєфу можуть зростати в кілька разів.

Постійне осліплення відблисками, «сонячними зайчиками», відбитими від снігу може з часом викликати «гірську сліпоту». Для усунення цього ефекту сучасні гірськолижні маски мають поляризаційний фільтр. Такий фільтр практично не послаблює світловий потік і не затемнює огляд гірськолижної маски, але при цьому практично блокує горизонтальні відблиски і захищає очі від засліплення.

Вплив інтенсивного ультрафіолетового випромінювання здатне викликати пошкодження рогівки, опік сітківки, кон'юнктивіти, склери, розвиток катаракти. В горах, на висоті шар атмосфери, що захищає поверхню землі від ультрафіолету тонше, тому ультрафіолетове випромінювання жорсткіше. Всього пари годин перебування на сонці без захисту гірськолижної маски буде досить для ураження очей. Тому гірськолижні маски мають спеціальний шар відсікання шляху ультрафіолету. Високо в горах або в високих широтах наявність гірськолижної маски абсолютно необхідно.

Слід бути обережними з дешевими простими масками без захисту від ультрафіолету. Можна дуже дешево купити гірськолижні маск такого типу, але це в підсумку не обіцяє ніякого виграшу. Такі маски мають затемнені стекла, які створюють ілюзію захисту від відблисків, але при цьому зіниця розширюється і сітківка отримує ще більші дози ультрафіолету, ніж якби спортсмен був зовсім без очок.

2. Гірськолижна маска захищає очі і обличчя від механічних пошкоджень

У другу чергу, купити гірськолижну маску слід для захисту очей і обличчя від механічних пошкоджень. Таку небезпеку можуть створювати осколки льоду і сніг, сильний вітер від якого сльозяться очі і розпливається огляд, гілки дерев, сміття та інші предмети, яких на схилах вистачає. При швидкісному спуску, все знаходиться на схилі може становити небезпеку, особливо при втрати контролю або падінні. Вибираючи купити гірськолижну маску не варто відхиляти занадто масивні, на перший погляд, варіанти. Чим більше маска, тим більшу частину обличчя вона здатна захистити.

3. Конструктивні особливості гірськолижних масок, на які варто звернути увагу

Розмір при виборі гірськолижної маски для лиж та фрірайду практично не має значення. Конструкції масок в належній мірі уніфіковані, а регульований стреп дозволяє щільно припасувати гірськолижну маску до обличчя. Для дітей виробники пропонують аналогічні за характеристиками моделі гірськолижних масок, що і для дорослих, тільки зменшені.

Що стосується форми, то плоска форма гірськолижної маски давно втратила свою актуальність і купити гірськолижні маски такого типу можна хіба що в антикварному магазині. Циліндрична форма гірськолижної маски цілком підходить для гірськолижників, ключовим для яких є фронтальний огляд. Ще більш просунутою є сучасні гірськолижні маски сферичної форми. Саме сферична форма забезпечує найбільш широкий огляд гірськолижної маски, що особливо важливо при фрирайде і для сноубордистів, які постійно використовують периферичний зір.

Прилягання гірськолижної маски до обличчя має бути досить щільним, а будь-який здавлювання шкіри обличчя було відсутнє. Тришарова піна забезпечує щільний і комфортний контакт з особою і слід постаратися купити гірськолижні окуляри саме з такою технологією.

Вентиляція забезпечує відсутність запотівання маски зсередини навіть при значній різниці температур всередині і зовні. Боротьба з конденсатом полягає як у використанні спеціального покриття, так і шляхом застосування подвійних лінз, розділених повітряним прошарком. Система вентиляційних отворів забезпечує вирівнювання температур і зміну повітря всередині маски.

Серед інших функцій, які забезпечуються гірськолижними масками, слід виділити ударостійкі і протитуманні властивості оптики.

4. Кольорові лінзи, світлофільтри гірськолижних масок

Залежно від погодних умов і місцевості слід враховувати колір фільтрів гірськолижних масок. В рамках однієї моделі можна купити гірськолижну маску з різними варіаціями кольору фільтрів, що має не тільки естетичне, а й важливе практичне значення. Колір лінз впливає на контрастність, перенесення кольорів і чіткість огляду гірськолижної маски. Різні світлофільтри можуть відображати або пропускати жовту, червону, синю і т.д. складові спектра. Жовта лінза здатна поліпшити огляд і чіткість при поганому або штучному освітленні (катання ввечері, на підсвічених трасах). У свою чергу, зелені лінзи особливо добре себе проявляють при занадто інтенсивному освітленні.

Кілька рекомендацій по догляду за лінзами гірськолижних масок

Перш за все, при знятті маски не одягайте маску поверх голови, не важливо, в шапці ви або без неї, - маска обов'язково запітніє. Якщо ваша маска все ж запотіла не в якому разі не тріть лінзи з ВНУТРІШНЬОЇ СТОРОНИ! Слід дочекатися, поки маска висохне сама, але це довго. Якщо потрапила бруд всередину маски то акуратно зніміть лінзу (лінза знімається у всіх масках OAKLEY) і промийте її під прямий струменем води.

5. Мультимедіа і комунікаційні можливості гірськолижних масок

Гірськолижні маски все частіше обладнуються вбудованими фото та відеокамерами, здатними знімати навіть з дозволом якості HD 1080р та 720p.

Соціально активні люди вважають незамінним у своїй гірськолижній масці наявність комунікаційних можливостей. Завдяки наявності Wi-Fi в гірськолижній масці, всі свої фотографії та відео можна миттєво відтворювати на телефоні або комп'ютері, таким чином надаючи доступ до всього, що Ви знімаєте прямо в процесі катання. Ділитися своїми спортивними досягненнями, стало ще простіше, для цього достатньо лише натиснути на кнопку панелі на гірськолижній масці. Кнопки управління всіма функціями гірськолижної маски, як правило, розташовані збоку на оправі і чутливих до торкань в рукавичках.

6. Геолокаційні і інші «розумні» можливості гірськолижних масок

Гірськолижна маска з вбудованим комп'ютером і системою геопозиционирования дає можливість дізнатися свою точну швидкість яка розраховується шляхом отримання даних GPS і даних барометричного тиску. Разом з такою маскою ви отримуєте альтиметр, аналітику стрибків у парку, або на беккантрі трамплінах. Вбудована пам'ять і програмне забезпечення гірськолижної маски дає можливість записати геотрекінг і переглянути ваші переміщення по різних базах і схилах по всьому світу протягом цілого сезону. Точність бортового альтиметра гірськолижної маски дає можливість оцінити вашу висоту з точністю до 1 метра. Орієнтування по карті дасть можливість прокласти за допомогою гірськолижної маски свій шлях по нових схилах і легко відстежити цікаві місця. Якщо купити гірськолижну маску з геолокації GPS, WiFi і комп'ютером для кожного члена вашої родини і з'єднати їх в одну систему, ви точно не загубите друзів або членів сім'ї сім'ю на незнайомих схилах. Крім того, підключивши гірськолижну маску до телефону, переглядати останні дзвінки і читати текстові повідомлення можна безпосередньо в процесі катання, як тільки вони вам приходять. Як бонус, за допомогою просунутої гірськолижної маски можна управляти ще й музичним плейлистом легко перемикаючи або промативая треки під час катання на лижах чи сноуборді.

7. Виробники

Гірськолижні маски Zeal Optics

Ось уже багато років американська фірма Zeal Optics пропонує увазі любителів зимових видів спорту маски Zeal. Купити гірськолижну маску Zeal Optics - значить отримати висококласну оптику в поєднанні з новітніми розробками.

Перш, ніж потрапити на прилавок, де можна буде купити гірськолижну маску Zeal Optics, маски Zeal Optics тестують професійні райдери по всьому світу. Продукція Zeal Optics здатна забезпечити комфортне катання при будь-яких погодних умовах.

Оправи масок Zeal Optics виготовляються з новітнього матеріалу TECHNOTHANE (TM), що залишається м'яким і еластичним навіть в екстремально холодних умовах.

Для надійного усунення ефекту запотівання форма оправи і поверхні вентиляційних щілин всіх моделей утворюють Систему вентиляції набігаючого потоку (PASVTM).

Подвійні лінзи з полікарбонату забезпечують 100% захист від ультрафіолетових, а також від теплових інфрачервоних променів (UVC, UVB і UVA).

Дзеркальне покриття TITAN (TM) FLASH MIRROR забезпечує додатковий захист від шкідливого впливу сонячних променів. Контурна плівка тришарова, анатомічна, забезпечує м'який і щільний контакт маски з обличчям, а зовнішній шар ущільнювача відводить краплі поту і вологи, не обмерзаючи і не намокаючи.